Hor´ sa do panónskeho leta


Leto, slnko a plno morského vzduchu! Spolková krajina Burgenland nie je len tak obľúbeným letným cieľom mnohých dovolenkárov a výletníkov. Veľkosť jazera Neusiedler See a nedotknutá príroda sprostredkujú nezabudnuteľný pocit slobody. Bez dlhej cesty alebo preplnených kúpalísk, avšak zaručene so všetkými opatreniami potrebnými pre bezpečný pobyt v krajine slnka.

2 000 hodín slnečného svitu, ideálne veterné podmienky a relatívne nízka hĺbka robia z tohto stepného jazera raj pre vodných športovcov a ľudí hľadajúcich oddych. Očarujúce a romantické pláže s veľkými rekreačnými lúčkami, dobrodružnými ihriskami a jemnými prístupmi k jazeru sa postarajú o neobmedzenú radosť z kúpania. Pocit, ako keby ste boli pri mori, panuje aj večer, keď malebné západy slnka obklopia jazero romantickým svetlom.

V kúpeľoch čaká na hostí skvelý vodný zážitok. Vybavení sú tu aj do pekného aj do škaredého počasia. Vo veľkorysých vonkajších oblastiach nájdete rozličné možnosti na ochladenie a pod burgenlandským slnkom môžete načerpať potrebnú energiu.

Na takmer 2 500 kilometroch dobre vybudovaných cyklotrasách môžete spoznať rozmanitosť Burgenlandu. Na cyklotrasách pre horské bicykle sa môžete riadne oprieť do pedálov, rodiny privítajú rovinaté etapy a vášniví cyklisti môžu podniknúť 7 Top-cyklotrás alebo mnoho ďalších napínavých výletov na elektronických alebo konvenčných bicykloch.

Ak budete radšej objavovať Burgenland pešo, vďaka dobre vybudovanej siete chodníkov si určite nájdete svoju obľúbenú túru. Okrem Bernstein Trail existuje aj mnoho iných trás pre neobmedzený zážitok z túry.  

A keďže v Burgenlande je toho na objavovanie naozaj veľmi veľa, človek tu rád ostane aj dlhšie. Nároky sú rôzne, preto v Burgenlande nájdete rozmanitú paletu možností prenocovania. Od luxusných wellness hotelov s prístupom do kúpeľov, hotelov s rodinným programom, cez ubytovania pre cyklistov a romantické poľnohospodárske usadlosti, tzv Kellerstöckl, až po komfortné kempingy, v Burgenlande si skrátka každý nájde to svoje.

Vitajte v krajine slnka ...- Urlaubsland Österreich -
Feedback geben und gewinnen!

Nehmen Sie an der Gästebefragung teil und gewinnen Sie
Burgenland Gutscheine im Wert von € 1000,-

 

Jetzt teilnehmen